Коневъдството няма повече мистерия

Коневъдството няма повече мистерия

Коневъдството няма повече мистерия

Blog Article

Плешките са добре наклонени, свързани с добре изразена холка. Тялото е средно дълго, с добре развит гръден кош. Задният пояс е овален, добре развит и замускулен. Крайниците са здрави, с добре очертани стави и сухожилия. Има здрави копита. Конете от тази порода имат силно влияние върху подобряването на много европейски полукръвни породи коне. Те са подходящи и за леки впря­гове, както всички полукръвни породи коне, но най-добри резултати постигат в класическите дисциплини, особено в прескачането на препятствия и в обездката. Представители на тази порода са печелили олимпийски медали. Племенно стадо от Тракененска порода има в ИЖ Костинброд.

Те могат да се грижат за животните в зоологическите градини, както и за дивеча в резерватите или местата на тяхното естествено обитаване.

В допълнение, фотоволтаичните системи, тоест системите от слънчеви панели, често се монтират върху конюшни или складове. Ако вече сте инвестирали във водоструйка за почистване на фермата, можете също така да почистите добре фотоволтаичните системи с нея и съответните аксесоари.

България поиска активиране на средства от земеделския резерв на ЕС заради щетите от суша и пожари

Един от всеки седем в Нидерландия е с недостиг на храна

Те могат да продължат образованието си, като се включат в професионално обучение по професии с по-висока степен на професионална квалификация от професионалното направление.

Езда, коне

Учебни предмети, които се изучават – Селскостопанска техника, Анатомия и физиология, Основи на животновъдството, Фуражопроизводство, Хранене и развъждане, Животновъдство, Основи на ветеринарната медицина, Коневъдство Експлоатация и ремонт на земеделска техника, Говедовъдство, Овцевъдство, Свиневъдство, Птицевъдство и др.

Отговорности и задължения – Техник-животновъдът обслужва машините и съоръженията, използвани в животновъдното производство, и полага грижи за тяхната поддръжка и съхранение.

Конете от Хановерска порода се отличават с крупни размери, хармонично телосложение, леки движения и спокоен темперамент. В страна коне от тази порода се развъждат в Тракийския университет в гр.

В рамките на срещата беше обяснено, че ще се създаде работна група за проблемите пред този бранш.

При едрия рогат добитък – младите говеда са телета, съответно месото, добивано от тях е телешко. Младите овце са агнета, а месото е агнешко; когато е от по-зрели овце, е шилешко или овче. При козите – младите са ярета, а месо им е ярешко. Същото важи и за най-широко разпространеното птицевъдство – отглеждането на кокошки. Малките кокошки се наричат с общия термин пилета, а месото им е пилешко.

Екстериорните особености на тези коне ги доближават повече до ездовите коне, отколкото до впрегатните. За това допринася и произвеждането на коне за гладко бягане в един доста голям период от развитието на породата. Днес, чрез използването на жребци от известни европейски полукръвни породи, се цели промяна на беговия тип в един по-масивен, подходящ за класическите дисци­плини на конния спорт.

Каракачанският кон е характерен за планинските райони и популацията му е концентрирана главно в Стара планина, Родопите, Рила и Пирин.

Report this page